Přihlášení
Mail (login):
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit / Registrovat

Iveta Panýrková

jednatelka, šéfredaktorka
Slovo dalo slovo a nám se společnými silami podařilo vytvořit zcela ojedinělý kynologický a navzájem velmi dobře provázaný portál, který má v současné době vysokou sledovanost nejen u nás v Čechách, ale i na sousedním Slovensku a nouzi nemáme ani o návštěvníky ze zahraničí.
Iveta Panýrková

Od roku 2016 provozujeme internetový kynologický magazín eCanis (www.ecanis.cz), který měl být podle původního plánu „pouze“ časopisem pro širokou laickou i odbornou pejskařskou veřejnost. Osud tomu ale chtěl jinak a zhruba po roce fungování svedl naše cesty dohromady s majitelem firmy CR Net panem Michalem Svobodou, který se sám ve svém volném čase kynologii věnuje. Pro nás je to obrovskou výhodou, neboť přesně rozumí potřebám a požadavkům této zájmové skupiny. A celé se to ukázalo být velice šťastnou náhodou, za kterou jsme až do dnešních dní opravdu velmi vděčné. Slovo dalo slovo a nám se společnými silami podařilo vytvořit zcela ojedinělý kynologický a navzájem velmi dobře provázaný portál, který má v současné době vysokou sledovanost nejen u nás v Čechách, ale i na sousedním Slovensku a nouzi nemáme ani o návštěvníky ze zahraničí. A velkou zásluhu na tom všem má právě pan Svoboda, který se zřejmě řídí heslem: „Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů!“ Je vždy připravený plnit i ta „nejpodivnější“ přání, která si na něj vymyslíme, a že jich za ty roky bylo :-). Výsledkem jeho práce je tedy vysoce funkční systém s jednoduchou a uživatelsky příjemnou administrací, která nám značně usnadňuje naši práci. Náš magazín v současné době nenabízí návštěvníkům jen zajímavý obsah ke čtení a novinku v podobě poslouchání podcastů, ale má předprogramovaných spoustu nejrůznějších databází, vytvořený systém pro pořádání soutěží a anket nebo registraci stálých uživatelů s přednastavenými kredity, které mohou následně využívat k platbám za služby. Přes náš web můžeme rovněž spouštět online přenosy z akcí, přičemž systém umí vygenerovat například katalogy, startovní listiny, diplomy, sčítá výsledky a okamžitě je online zobrazuje na stránce apod. Od loňského roku jsme zprovoznili také e-shop s kompletní agendou objednávek i faktur, takže nám odpadlo mnohdy úmorné ruční zadávání dat.

Když bychom měly celkově zhodnotit fungování našich stránek, je třeba kromě sympatické nevtíravé grafiky a řady nadstandardních funkcí vyzdvihnout jejich provázanost, zobrazování klíčových slov v článcích, propojení do výkladového slovníku pojmů nebo směrování čtenářů na podobná témata, či rubriky s těmi, které si zrovna prohlíželi. A pak je tu ještě administrace a nejrůznější analýzy, které sice nejsou vidět z venku, nám však poskytují nejen zpětnou vazbu ke zveřejňovaným článkům, ale také třeba potřebné statistiky návštěvnosti apod.

Kynologický portál www.ecanis.cz je „živé“ medium, které se neustále vyvíjí a vylepšuje a pan Svoboda se průběžně zabývá nejenom jeho správou, ale i sám přichází s nápady jak ještě více zvednout jeho úroveň. A dovolíme si bez nadsázky tvrdit, že především díky němu nemáme ve své oblasti činnosti konkurenci. Důležité je pro nás vědět, že v případě jakýchkoliv problémů, kterých naštěstí tolik nebylo, je připravený okamžitě zakročit. Pokud by se nás tedy kdokoliv zeptal, zda bychom mohly firmu CR Net s čistým svědomím doporučit, pak by odpověď zněla, že rozhodně ano.

Za kynologický magazín eCanis

Iveta Panýrková, šéfredaktorka

Michaela Weidnerová, zástupkyně šéfredaktorky